Spędzasz wiele godzin za biurkiem? Poznaj nasze wygodne fotele ergonomiczne! 0
Spędzasz wiele godzin za biurkiem? Poznaj nasze wygodne fotele ergonomiczne!

Na co dzień wykonujesz pracę biurową, spędzając po kilka godzin przy biurku? Jeżeli tak, na pewno doświadczasz różnego rodzaju bólów, zmęczenia, rozdrażnienia i sztywnienia kończyn i mięśni. To powszechny objaw siedzenia przy biurku w nieprawidłowej pozycji. Co jest tego powodem? Przede wszystkim niewystarczająca wiedza dotycząca tego, jak bardzo ergonomia fotela jest ważna dla zdrowia, samopoczucia i efektywności. Jeżeli chcesz coś w tym zmienić, to pierwszym krokiem powinien być nowy fotel ergonomiczny. Ten prosty mebel z wieloma możliwościami regulacji raz na zawsze zmieni twój sposób patrzenia na pracę biurową, czyniąc ją znacznie bardziej komfortową.

Jak zbudowane są modne fotele ergonomiczne?

Ergonomiczny fotel obrotowy w prosty sposób można odróżnić od innych foteli biurowych i gabinetowych.  Co jest dla nich charakterystyczne?

Oparcie fotela ergonomicznego z podparciem pod lędźwie

Bardzo często wykonane jest z mikro siatki z włókien węglowych. Jest to niezwykle wytrzymały materiał, pomimo tego, że może sprawiać wrażenie delikatnego. Siatka na oparciu to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort siedzenia, skuteczną wentylację, a do tego obniża wagę całego fotela. Co więcej, oparcie fotela posiada specjalnie wyprofilowane podparcie dolnego odcinka kręgosłupa lędźwiowego, które wypycha plecy do przodu, zmniejszając zmęczenie spowodowane długotrwałym siedzeniem. Fotel ergonomiczny ARSEN jest świetnym przykładem fotela z oparciem z siatki i podparciem pod lędźwie.

Regulowany zagłówek

Element nader często niedoceniany w fotelach biurowych, a którego obecność jest bardzo pożądana. Zagłówek podpiera głowę i pozwala zmniejszyć napięcie mięśni karku. Jeśli przez kilka godzin dziennie wpatrujesz się w monitor, siedząc na fotelu bez zagłówka, siłą rzeczy będzie boleć cię szyja i kark. Jeżeli sytuacja powtarza się każdego dnia, może dojść nawet do groźnego stanu zapalnego, w konsekwencji nie będziesz mógł poruszać głową na boki. Rozwiązanie jest proste i dostępne na wyciągnięcie ręki. Fotel biurowy ergonomiczny PAKS ma regulowany zagłówek, zarówno kąt pochylenia, jak i jego wysokości. Ponadto jest to fotel z wygodnym oparciem z siatki i podparciem pod lędźwie.

Podnoszone i opuszczane podłokietniki

Kolejnym istotnym elementem foteli ergonomicznych są podłokietniki. Są to boczne elementy siedziska, służące jako podparcie dla rąk. Podłokietniki, w które powinien być wyposażony dobry fotel ergonomiczny, muszą mieć regulowaną wysokość (podnoszenie i obniżanie), a także dobrze by można je pochylić. W lepszych fotelach spotkać można podłokietniki tapicerowane, dzięki czemu miejsce styku rąk z podparciem jest miękkie i zapewnia wysoki komfort. Wygodny fotel ergonomiczny HASEL ma podłokietniki z regulacją wysokości.

Ile kosztują nowoczesne fotele ergonomiczne?

Każdy, kto prowadzi firmę, doskonale wie, że zakup kilku lub kilkunastu foteli biurowych oznacza niemałe wydatki. Na szczęście współcześnie produkowane fotele biurowe ergonomiczne dostępne są już w znacznie niższych cenach niż przed laty i to bez utraty wysokie jakości. Poniżej przedstawiamy sprawdzone przez nas fotele wygodne dla kręgosłupa, dostępne w różnych przedziałach cenowych.

Ergonomiczny fotel obrotowy do 400 zł

Nasz ranking otwierają fotele obrotowe serii VIRE, dostępne w 7 różnych kolorach. Klasyczny wygląd i niezbędne funkcje wpływające na wysoką ergonomię użytkowania sprawiają, że są to jedne z chętniej i częściej kupowanych foteli ergonomicznych do biura. Jednym z ważniejszych powodów, dla których wiele osób decyduje się kupić ergonomiczne fotele obrotowe VIRE jest atrakcyjna kolorystyka oparć. Oprócz klasycznej czerni i odcieni szarości, mamy również do czynienia z kolorem limonkowym, niebieskim i pomarańczowym.

Nowoczesne fotele ergonomiczne do 500 zł

Następnym godnym polecenia fotelem jest fotel obrotowy SOCKET, który został wykonany a najmodniejszym zestawieniu kolorów: czarny z białymi dodatkami. Tapicerowany zagłówek oraz wytrzymałe oparcie z mocnej siatki to główne powody, dla których możemy Państwu ten fotel polecić. Jego użytkownicy powinni także docenić obecność funkcji kołysania TILT oraz wygodnego siedziska. SOCKET to fotel wygodny dla kręgosłupa, który uczyni pracę znacznie przyjemniejszą. Polecamy go szczególnie programistom i informatykom pracującym na dużych monitorach. Wygodny, szeroki zagłówek tworzy stabilne podparcie głowy, redukując uczucie zmęczenia do minimum.

Minimalistyczny fotel obrotowy do 600 zł

Pozostając w kolorach czarno-białych, chcemy przedstawić kolejny wygodny fotel ergonomiczny FRANKLIN. Anatomicznie wyprofilowane oparcie z siatki, podłokietniki w kształcie wsporników, pozwalające wsunąć fotel pod biurko bez ich opuszczania, a do tego praktyczne siedzenie z miękkiej pianki, tapicerowane wytrzymałą tkaniną. Na nowoczesny, stylowy wygląd fotela duży wpływ ma biały krzyżak z gumowanymi kółkami w komplecie. Fotel został przystosowany do intensywnej eksploatacji przez użycie tkanin najbardziej wytrzymałych na ścieranie.

Fotel ergonomiczny z podnóżkiem do 600 zł

Aby nieco urozmaicić ranking foteli ergonomicznych, zdecydowaliśmy się umieścić w nim fotel co najmniej wyjątkowy. Jest to fotel obrotowy FRANK z podnóżkiem. Fotel dysponuje wszystkimi rzeczami, których możemy wymagać do fotela obrotowego, a ponadto wyposażony został w podnóżek. Nie jest to element, który koniecznie musi znajdować się w fotelach ergonomicznych, ale jego obecność na pewno ma pozytywny wpływ na wygodę użytkowania. W połączeniu z odchylanym oparciem i funkcją kołysania, podnóżek pozwala zamienić krzesło biurowe ergonomiczne w naprawdę wygodne i bezpieczne miejsce do odpoczynku. Pracując w home office lub posiadając własny gabinet, taki fotel na pewno jest pożądanym meblem.

Elegancki fotel ergonomiczny do 800 zł

Fotel ergonomiczny z powodzeniem może zastąpić fotel gabinetowy. Niezbędne w tym celu jest wybranie takiego modelu, który nie tylko będzie bezpieczny dla kręgosłupa, ale także będzie mieć elegancki wygląd. Fotel biurowy FLEX z tapicerowanymi podłokietnikami jest dokładnie takim fotelem. Ma wzmacniane oparcie z siatki, podparcie pod lędźwie i oryginalne podłokietniki tapicerowane od góry tkaniną. Stylowego wyglądu dodają mu elementy ze stali chromowanej.

Jak prawidłowo ustawić fotel ergonomiczny?

Aby korzystanie z fotela ergonomicznego rzeczywiście miało wpływ na poprawę warunków pracy, konieczne jest jego odpowiednie ustawienie. Wiele możliwości regulacji może stwarzać pewne problemy do początkujących użytkowników.

Aby je rozwiązać, przedstawiamy poniżej, jak należy każdy element fotela ustawić, dla uzyskania prawidłowej pozycji siedzącej:

  • Wysokość siedziska — należy ustawić siedzenie na takiej wysokości, by nogi zgięte w kolanach tworzyły kąt prosty, a stopy opierały się na podłodze. Jeśli stopy wiszą w powietrzu, należy korzystać z oddzielnego podnóżka.
  • Pochylenie oparcia — podczas normalnej pracy oparcie powinno być ustawione w sposób, który zagwarantuje, że plecy i uda będą tworzyć kąt 90 stopni. Oparcie odchylamy do tyłu wtedy, kiedy chcemy odpocząć i zrelaksować się podczas oglądania filmu lub czytania czegoś na komputerze.
  • Wysokość podłokietników — podłokietniki należy ustawić na takiej wysokości, aby zapewniały rękom podparcie, kiedy piszemy na klawiaturze. I w tym przypadku w ręce w łokciach powinny zginać się pod kątem prostym. Jeśli są to podłokietniki bez regulacji wysokości, należy obniżyć klawiaturę, np. umieszczając ją na wysuwanej spod blatu półce.
  • Ustawienie zagłówka — zagłówek powinien mieć taką wysokość, aby móc swobodnie oprzeć o niego głowę podczas patrzenia na ekran. Jeśli oprócz tego zagłówek ma regulację kąta pochylenia, wybieramy ustawienie, które daje nam najlepszy komfort pracy.
  • Podparcie pod lędźwie — nie każdy fotel ergonomiczny po regulowane podparcie pod lędźwie. Jednak te, w których ono występuje, odbywa się to przez obrót pokrętłem umieszczonym z boku oparcia. Podparcie pod lędźwie można wysuwać poza światło oparcia, aby mocniej podeprzeć plecy lub zmniejszać jego wystawanie, dla osłabienia efektu.

 Z jakich materiałów powstają modne fotele ergonomiczne?

O trwałości foteli biurowych decyduje solidność ich montażu i jakość materiałów użytych do produkcji:

  • Krzyżak — jest to najniżej położony element fotela składający się z 5 ramion, do których przymocowane zostały koła. Krzyżaki w fotelach ergonomicznych mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub chromowanej stali. Obydwa rodzaje materiałów są wytrzymałe, przy czym tworzywa narażone może być na pęknięcia, podczas kiedy stal tylko się wygnie w miejscu działania dużej siły.
  • Podłokietniki nowoczesne fotele ergonomiczne mają podłokietniki wykonane z tworzywa w kolorze białym lub czarnym. Najczęściej nie mają dodatkowej warstwy tapicerowania od góry. Klasycznie eleganckie fotele obrotowe posiadają podłokietniki z chromowanej stali, od góry tapicerowanej tkaniną z gąbką tapicerską. Pod względem komfortu miękkie podłokietniki są wygodniejsze od twardych.
  • Siedzenie — w fotelach ergonomicznych siedzenia tapicerowane są tkaninami o dużej odporności na ścieranie. Rzadziej natomiast jest to skóra ekologiczna. Dlaczego? Głównym powodem jest słaba przepuszczalność powietrza. Siedząc na fotelu przez kilka godzin dziennie, nawet do 8, konieczne jest użycie materiałów odpornych na ścieranie. Do takich zalicza się np. membrana oddychająca.
  • Oparcie i zagłówek — zazwyczaj te dwa elementy są wykonane z tego samego materiału, ale zdarzają się wyjątki. Mikro siatka z włókien węglowych to popularne obicie oparć w fotelach ergonomicznych. W drugiej grupie takich foteli znajdują się oparcia wypełnione pianką i tapicerowane. Zagłówki zintegrowane z oparciem często są tapicerowane skórą ekologiczną, przede wszystkim po to, aby odróżnić je wizualnie od reszty fotela.

Pozostałe elementy fotela ergonomicznego, mające duży wpływ na komfort korzystania z niego to kółka. Twarde kółka plastikowe przeznaczone są na dywany i wykładziny. Gumowane kółka kauczukowe polecane są na podłoża twarde — z paneli, parkietu, płytek. Są ciche, a przy tym nie rysują powierzchni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl