Pielęgnacja i czyszczenie foteli biurowych 0
Pielęgnacja i czyszczenie foteli biurowych

Tak jak wszystkie meble, jakie posiadamy w swoich domach, czy biurach, fotele biurowe potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby prezentować się dobrze oraz pozostawać wciąż w dobrym stanie. Kiedy uda nam się znaleźć solidny i wygodny fotel obrotowy, często zdarza nam się nie wiedzieć, jak należy o niego zadbać, przez co szybciej ulega zniszczeniu. Zebraliśmy więc w tym miejscu wskazówki, które powiedzą Ci jak czyścić i pielęgnować fotel biurowy.

W przeciwieństwie do klasycznych mebli, fotele biurowe do pracy przy komputerze wymagają nieco innej pielęgnacji. Krzesło biurowe stanowi element, do jakiego lubimy się przyzwyczaić, szczególnie jeśli jest wygodny. Dlatego, aby zapobiec częstemu wymienianiu naszego fotela, warto poświęcić mu trochę czasu i zadbać o regularną pielęgnację.

Pielęgnacja skórzanego fotela do gabinetu

Fotele biurowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Nasze krzesło obrotowe do biurka może być pokryte skórą, ale również siatką lub zwykłym materiałem. Każdy z wymienionych rodzajów obicia fotela należy pielęgnować w odmienny sposób. Wybierając dla siebie fotel obity ze skóry, możemy być pewni, że nasz mebel będzie stanowił efektowny i elegancki element naszego biura. Taki fotel gabinetowy zdecydowanie nada wystrojowi naszego biura profesjonalnego wyglądu.

Zaletą foteli biurowych ze skóry jest ich wygląd. Zastanówmy się jednak co z ich pielęgnacją? Czyszczenie takiego fotela obrotowego nie należy do skomplikowanych czynności, jednak posiadając skórzany fotel, powinniśmy przede wszystkim uważać na ostre przedmioty, aby nie doszło do rozerwania materiału lub innego mechanicznego uszkodzenia, które może być ciężkie do naprawy. Aby móc jak najdłużej cieszyć się dobrym wyglądem naszego wygodnego fotela biurowego, warto zaopatrzyć się w balsam do mycia skóry. Jest to skuteczny środek, który będzie działał jak odplamiacz. Aby wyczyścić nasz fotel z zabrudzeń i zadbać o konserwację skóry, postępujmy następująco:

  • odkurzmy całą tapicerkę naszego fotela biurowego oraz jego konstrukcję (możemy do tego użyć odkurzacza pamiętając o specjalnych nakładkach)
  • przemyjmy wilgotną szmatką, nasączoną tylko wodą skórę oraz stelaż fotela
  • użyjmy balsamu do mycia skóry, aby nawilżyć tapicerkę.

Dzięki wykonaniu tych trzech czynności nasz skórzany fotel do pracy w biurze będzie przez długi okres pozostawał w dobrej kondycji i prezentował się jak nowy. Podczas pielęgnacji nie zapominajmy też o czyszczeniu pozostałych elementów fotela biurowego, dla zapewnienia pożądanego efektu.

Pielęgnacja krzesła obrotowego z materiału

Mimo iż fotele obrotowe wykonane z tkaniny są odporniejsze na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, to zdecydowanie łatwiej jest je poplamić na przykład długopisem, marketem, czy tuszem. Jest to standardowe wyposażenie biura, którym posługujemy się na co dzień w naszej pracy, i z tego względu powinniśmy być uważni, aby nie doszło do powstania niepotrzebnych plam, które są trudne do usunięcia. Chwila naszej nieuwagi może przysporzyć nam problem w postaci uporczywej plamy.

Co więc zrobić, aby nasz fotel do pracy był zadbany i czysty? W pierwszej kolejności powinniśmy odkurzyć nasz fotel obrotowy z kurzu, włosów i pyłku, do czego możemy użyć odkurzacza z odpowiednią nakładką. Odkurzyć powinniśmy dokładnie także każdą szczelinę, w której mogą gromadzić się kurz i okruchy. Następnie możemy skorzystać z wałka do usuwania sierści z ubrać, przejeżdżając po fotelu, aby usunąć z naszego fotela gabinetowego cały kurz. Do naszego krzesła obrotowego następnie użyjmy specjalnego szamponu do tapicerki, którym lekko możemy przemyć powierzchni tapicerki fotela. Należy pamiętać o tym, aby nie wcierać szamponu w fotel, aby nie zniszczyć materiału. Jeśli mamy do czynienia z trudniejszą do usunięcia plamą, skorzystajmy punktowo ze środka odplamiającego. W razie wątpliwości, czy uda nam się usunąć plamę, bez uszkodzenia fotela biurowego, możemy poprosić o pomoc firmę, która zajmuje się profesjonalnie czyszczeniem tapicerki.

 Skórzany Fotel Biurowy F138  Materiałowy Fotel Biurowy C101 Welurowy Fotel Biurowy L200

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl