Jakie kółka wybrać do fotela obrotowego, aby nie rysowały powierzchni? 0

Jakie kółka wybrać do fotela obrotowego, aby nie rysowały powierzchni?

Fotele obrotowe na kółkach są częstym wyborem nie tylko w naszym miejscu pracy, lecz korzystamy w nich także w naszych domach. Podczas ich używania może dojść do powstania nieestetycznych zarysowań na panelach lub ich ścierania, jeśli odpowiednio o to nie zadbamy. Z pomocą przychodzą specjalne maty pod biurowe fotele obrotowe, jednak jeśli nie chcemy korzystać z takiego rozwiązania - wybierzmy do naszego krzesła obrotowego kółka, które będą zapobiegać rysowaniu się powierzchni.

Jakie kółka wybrać do fotela obrotowego kiedy posiadamy na podłodze położone panele?

Kiedy w naszym mieszkaniu lub domu zdecydowaliśmy się na zastosowanie paneli na podłodze, na pewno zależy nam, aby pozostały one w dobrej kondycji przez długie lata. Czynności takie jak przesuwanie mebli, obracanie, czy nawet siadania lub wstawanie, mogą przynieść negatywne skutki dla naszej podłogi. Chcąc uniknąć uszkodzeń powstałych w wyniku użytkowania mebli, zwykle zabezpieczamy je podkładkami filcowymi, jednak w przypadku fotela obrotowego, który będziemy użytkować przy biurku, nie znajdą one zastosowania. Rozwiązaniem sprawdzonym, które jednocześnie zadba o naszą powierzchnię, jak i zapewni komfort, jest wybór gumowych kółek do naszego fotela obrotowego.

Gumowe kółka do fotela obrotowego do pracy przy biurku

Wśród kółek do krzeseł obrotowych najczęściej spotykamy się z plastikowymi lub gumowymi, które mają zastosowanie na różnego typu powierzchniach. Jeśli zamierzamy jednak nasz wygodny fotel biurowy użytkować na miękkiej powierzchni, takiej jak dywan, wykładzina i podobne - najlepszym wyborem będą plastikowe kółka. Jednak do powierzchni twardych zalecane są kółka kauczukowe (gumowe), które zapewnią bezpieczne korzystanie z fotela obrotowego na panelach, czy płytkach.

Gumowe kółka, do których powstania wykorzystywany jest kauczuk, mają jednak ograniczoną żywotność. Dlatego też musimy pamiętać o sprawdzaniu ich kondycji i w odpowiednim momencie dokonać wymiany na nowe, aby uniknąć zarysowań podłogi przez nasze krzesło obrotowe na kółkach. Są one inaczej nazywane miękkimi, ze względu na wykonanie z miękkiej gumy. Masa kauczukowa, jaka stosowana jest w kółkach foteli obrotowych, korzystnie wpływa na kondycję podłogi, ponieważ zmniejsza ryzyko zarysowań oraz nie pozostawia śladów podczas przesuwania i nie ślizga się po podłodze.

Jak zamontować kółka do fotela obrotowego?

Długi czas eksploatacji krzesła na kółkach oraz twarde powierzchnie doprowadzają do „zużywania się” kółek. Tak samo jak ich zły dobór, tak i jazda fotelem ze starymi kółkami może spowodować uszkodzenia w postaci trwałych zarysowań. Aby temu zapobiec, nie powinniśmy zwlekać z ich wymianą na nowe. Dobrą praktyką jest także wyczyszczenie kółek naszego obrotowego fotela biurowego od czasu do czasu.

Aby zdemontować kółka w fotelu, należy mocno pociągnąć kółko, obracając je w lewą i prawą stronę, w ten sposób, aby trzpień opuścił podstawę fotela. Z kolei jeśli chcemy zamontować kółka - wykonujemy odwrotny proces i wciskamy trzpień kółek do podstawy naszego fotela.

Podsumowując, jeśli jesteśmy na etapie zakupu nowego fotela biurowego, powinniśmy pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić, jakie kółka są w nim zastosowane i czy będą pasowały na podłogi w naszym pokoju. W ofercie sklepu Fotel Partner znajdziesz modele foteli obrotowych, w których zostały zastosowane kółka gumowe, jednak jeśli wybrany przez Ciebie fotel nie ma ich oryginalnie w zestawie, możesz dodatkowo dokupić do niego gumowe kółka, aby zadbać o bezpieczeństwo i dobrą kondycję swojej podłogi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl