Jak wybrać idealny fotel obrotowy? 0
Jak wybrać idealny fotel obrotowy?

Wiele osób na co dzień wykonuje swoje obowiązki w pozycji siedzącej przez sporą ilość czasu, przesiadując na fotelu obrotowym. Wymaga tego od nas pewien rodzaj wykonywanej pracy oraz nie rzadko obowiązki domowe, które też zdarza nam się wykonywać przy biurku. Spędzanie dużych ilości czasu w takiej pozycji może wyraźnie wpływać na nasze zdrowie - stąd też powinno by dla nas ważnym aspektem, aby zadbać o siedzisko, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb naszej sylwetki. Posiadanie wygodnego fotela obrotowego, który będzie miał możliwość regulacji odpowiedniej do naszego wzrostu oraz do wysokości posiadanego biurka to ważny element, jeśli chcemy zadbać o naszą postawę. Warto więc zapoznać się ze specyfikacją foteli obrotowych, jakie znajdują się w naszej ofercie, aby móc wybrać fotel najlepiej odpowiadający naszym potrzebom.

Cechy, jakimi powinien charakteryzować się komfortowy fotel obrotowy

Wybranie dla siebie wygodnego fotela obrotowego to zadanie, na które warto poświęcić dłuższą chwilę, by móc znaleźć fotel, który zapewni nam najwyższy komfort siedzenia. Przeglądając oferty foteli obrotowych, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Wysokość fotela - która zwykle jest regulowana, jednak przy wyborze fotela obrotowego powinniśmy pamiętać, aby był on jak najlepiej dopasowany do naszego wzrostu. Musi on nam zapewnić możliwość swobodnego zgięcia kolana pod kątem prostym, kiedy znajdujemy się w pozycji siedzącej. Takie ułożenie nóg pozwala użytkownikowi fotela na prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała oraz nie doprowadza do spinania się mięśni.
  • Oparcie - jeżeli wykonujemy prace przez biurkiem przez długie godziny, dobrym wyborem będzie fotel obrotowy ze specjalnie wyprofilowanym oparciem. Pomoże to odciążyć nasz kręgosłup, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego bólu pleców i będziemy mogli spędzać mnóstwo czasu na naszym fotelu bez negatywnych dolegliwości.
  • Siedzisko - powinno posiadać lekkie wgłębienie oraz zaokrąglone przednie krawędzie. Przy tym należy także pamiętać, że siedzisko nie może by zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Modele dostępne w naszym sklepie internetowym projektowane są ze szczególną starannością, aby zapewnić jak najlepszy komfort wszystkim użytkownikom.
  • Podłokietniki - znajdują się one w większości modeli foteli obrotowych. Najczęściej jest to element, który nie posiada regulacji, jednak jeśli zależy nam, aby nasze ręce otrzymywały wsparcie przez cały czas spędzany na fotelu obrotowym - warto wybrać model, który będzie posiadał dodatkowo regulowane podłokietniki. Podłokietniki zapewniają poparcie dla naszych przedramion, a także pomagają odciążyć nadgarstki.
  • Obicie - to kwestia indywidualna. W zależności od tego, czy chcemy zdecydować się na fotel wykonany ze skóry naturalnej, skóry ekologicznej, czy fotel obrotowy z tkaniny membranowej - możemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, które odpowie na nasze oczekiwania pod względem estetycznym i w pełni dopasuje się do aranżacji naszego pomieszczenia.

Wybierając dla siebie fotel obrotowy, powinniśmy wiedzieć, jakie cechy użytkowe są dla nas ważne. Jeśli znasz przeznaczenie poszukiwanego przez siebie fotela, możesz skorzystać z przygotowanych przez nas kategorii, w których znajdują się fotele biurowefotele gabinetowe, fotele ergonomiczne, fotele gamingowe, a także fotele młodzieżowe. W przedstawionych grupach znajdziesz modele, które w pełni sprostają wszelkim wymaganiom.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl