Jak dopasować fotel biurowy do swojego wzrostu? Fotele dla niskich i wysokich 0
Jak dopasować fotel biurowy do swojego wzrostu? Fotele dla niskich i wysokich

Wzrost jest najbardziej charakterystyczną cechą naszego wyglądu. Ludzi najczęściej opisujemy jako wysokich lub niskich. Osoby o wzroście powyżej 180 cm uznawani są za wysokich, natomiast do tego wzrostu za średnich. Określeniem niski nazywa się zwykle ludzi, których wzrost nie przekracza 170 cm. Jednak to, ile wynosi nasz wzrost, znajduje także przełożenie na inne codzienne rzeczy, tak w domu, jak i w pracy. Jedna z nich to odpowiedni dla wzrostu fotel biurowy ergonomiczny, na którym będziemy siedzieć w pracy.

Fotel ergonomiczny dla osób wysokich

Jaki powinien być fotel biurowy dla osób powyżej 180 cm wzrostu? Przede wszystkim powinien to być fotel ergonomiczny, dający możliwość regulacji w wielu płaszczyznach. Jedną z ważniejszych jego opcji jest podparcie dolnej części kręgosłupa, lędźwi. Im ktoś jest wyższy, tym szkielet jest większy i cięższy. Oznacza to przenoszenie większego obciążenia przez kręgosłup, dlatego należy zapewnić mu w tym daleko idącą pomoc. Odpowiednim wyborem są ergonomiczne fotele biurowe z wysokim oparciem i zagłówkiem. Im więcej możliwości regulacji daje nam fotel obrotowy, tym bardziej można ulżyć swojemu ciału podczas siedzenia.

 

Co powinien mieć wygodny fotel dla osób wysokich?

  • Wysokie oparcie z podparciem pod lędźwie;
  • Regulowany zagłówek,
  • Podłokietniki;
  • Duża nośność.

 

Fotele biurowe dla osób wysokich muszą pozwalać im wygodnie się oprzeć i ustabilizować swoje ciało podczas siedzenia. Służy do tego zagłówek, który powinien podpierać dolną, tylną część głowy, podłokietniki oraz oczywiście oparcie z podparciem pod lędźwie. Jeżeli chodzi o nośność takich foteli, to nie powinna ona mieścić się w przedziale od 120 do 150 kg. 

3 polecane fotele obrotowe dla osób wysokich

Fotel biurowy VALDEZ z regulowanym zagłówkiem

Wszystkie wyżej wymienione kryteria spełnia fotel ergonomiczny VALDEZ, który otrzymał siatkowe oparcie i pochylany zagłówek. Jego oparcie zostało wykonane z siatki z mikro włókien, co jest standardem w większości foteli ergonomicznych. Posiada także podłokietniki, jednak w wersji statycznej, bez regulacji wysokości. Jest to fotel obrotowy do 500 złotych, zatem dostępny dla większości osób. Modna łączona kolorystyka — szary i czarny sprawiają, że fotel prezentuje się bardzo modnie i elegancko, zapewniając wysoki komfort siedzenia na nim.

Fotel obrotowy FRANK z podnóżkiem

Następnym przykładem fotela dla osób wysokich jest ergonomiczny fotel z podnóżkiem FRANK. Doskonale wiemy o tym, że nie każdy miał do czynienia z fotelami z podnóżkiem i że dla większości z Was mogą one być dużym zaskoczeniem. W prezentowanym fotelu zastosowano oparcie wypełnione siatką z wyprofilowanym u góry zagłówkiem. Krzesło obrotowe zostało utrzymane w modnej kolorystyce — dominuje czerń przełamana białymi dodatkami. Aby móc korzystać z podnóżka, wystarczy go wysunąć spod siedzenia, odchylić oparcie i wygodnie ułożyć się na fotelu. Następnie można oddać się relaksowi, kołysząc się to w przód, to w tył. Pozwala na to wbudowana funkcja kołysania, za którą odpowiada mechanizm TILT. Obsługa i regulacja fotela odbywa się za pomocą mechanizmu synchronicznego i wygodnych dźwigni umieszczonych pod siedzeniem. Z uwagi na bardzo dużą wytrzymałość i przemyślaną budowę, polecamy go wszystkim wysokim osobom.

HASEL fotel wygodny dla kręgosłupa

Trzecim z kolei fotelem obrotowym dla osób wysokich, może być fotel HASEL z zagłówkiem. Jest to już kolejny przykład fotela ergonomicznego, ale w tym przypadku otrzymujemy regulowany zagłówek, podnoszone i opuszczane podłokietniki, regulację odchylenia oparcia i nowoczesny wygląd. Fotel HASEL naprawdę jest wygodny w siedzeniu, a odpowiadają za to różne przemyślane rozwiązania. Niektóre z nich to siedzenie z wyprofilowanymi bokami. Fotel pomimo tego, że nie sprawia wrażenia ciężkiego, jest niezwykle solidny i zachowuje się stabilnie pod wpływem dużego obciążenia. Jego maksymalna nośność to 120 kilogramów i fabrycznie dostarczany jest z kauczukowymi kółkami dla podłóg twardych.

Fotel biurowy ergonomiczny dla osób niskich

Kiedy już wiemy, jaki powinien być idealny fotel dla osób wysokich, nietrudno domyślić się, jak musi wyglądać dobry fotel dla osób niskich. Oczywiście powinien on spełniać wszystkie wyżej wymienione warunki, z tą różnicą, że oparcie powinno mieć mniejszą wysokość. Obecność zagłówka, podłokietników i podparcia lędźwiowego jest natomiast jak najbardziej pożądana.

3 polecane fotele obrotowe dla osób niskich

Fotel obrotowy do 600 zł FLEX

Przedstawiamy fotel obrotowy ergonomiczny w cenie poniżej 600 złotych, czyli model FLEX. Fotel ten jest typowym przedstawicielem foteli wygodnych dla kręgosłupa, z możliwością wielostopniowej regulacji i tapicerowanymi podłokietnikami. Oparcie siatkowe z punktowymi wzmocnieniami stanowi również duży atut i zachętę do jego zakupu. Maksymalne obciążenie tego fotela mieści się w przedziale do 100 kg, co jest standardem w przypadku foteli dla osób niskich.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl