Podłokietniki w fotelu - wygoda i zdrowie czy zbędny bajer? 0
Podłokietniki w fotelu - wygoda i zdrowie czy zbędny bajer?

Myślisz o nowym fotelu do swojego biurka, który odmieni codzienną pracę, czyniąc ją przyjemniejszą i bardziej komfortową? Nie wiesz na co się zdecydować, a duży wybór i olbrzymia rozpiętość cen nie ułatwia podjęcia decyzji? Doskonale wiemy co masz na myśli. Od wielu lat sprzedajemy fotele obrotowe do biura i na co dzień spotykamy się z podobnymi problemami u naszych klientów. Mając zaplanowany budżet na nowe, wygodne fotele obrotowe do biura, zastanawiają się, który z nich będzie najlepszy. Czy postawić na nowoczesne fotele ergonomiczne, czy może wybrać tapicerowane skórą fotele gabinetowe.

Chcąc jak najlepiej wydać swoje pieniądze, zadają nam pytania oczekując szczerej i profesjonalnej odpowiedzi. Co w takich przypadkach mówimy? Co naszym zdaniem jest ważniejsze - 
wygląd fotela, czy może wygoda i ergonomia siedzenia? Oczywiście nie mamy co do tego wątpliwości. Wg nas liczy się to, aby fotel biurowy był wygodny i zdrowy dla kręgosłupa. Powinien zatem być to fotel, posiadając podłokietniki.

czytaj całość »
Fotele obrotowe w kolorze zielonym - do jakiego wnętrza pasują? 0
Fotele obrotowe w kolorze zielonym - do jakiego wnętrza pasują?

Zielony to kolor nadziej, harmonii i równowagi emocjonalnej. Większość z nas dobrze czuje się wśród zieleni, dlatego tak chętnie stosujemy ten kolor we wnętrzach, w których mieszkamy lub pracujemy. I o ile już przywykliśmy do tego, że nasze kanapy, narożniki i fotele mogą być tapicerowane zielonym welurem, o tyle kolor ten nadal jest rzadko spotykany w kategorii mebli biurowych i foteli obrotowych. Właśnie temu ma służyć ten artykuł — popularyzacji mebli w kolorze zieleni we wszystkich odcieniach, w tym zieleni butelkowej i pastelowej.

W naturze kolor zielony można spotkać niemal na każdym kroku. Występuje on powszechnie w przyrodzie i zazwyczaj w towarzystwie kolorów ciepłych — brązu, beżu, odcieni kremowego oraz innych jasnych kolorach. Właśnie takie zestawienia stanowią bezpieczny i dobry wybór, jeśli chcemy zastosować fotele biurowe w kolorze zielonym w swoim gabinecie lub home office.

czytaj całość »
Fotele z zagłówkiem - jaką pełnią funkcję? 0
Fotele z zagłówkiem - jaką pełnią funkcję?

Fotele biurowe to meble tak samo bliskie ludziom, jak np. łóżka. Raczej o tym często nie myślimy, ale wielu z nas spędza na takim fotelu 1/3 doby — pracując, ucząc się, korzystając z komputera lub wykonując inne prace przy biurku. Skoro fotel obrotowy towarzyszy nam przez tak długi czas, warto zastanowić się nad tym, czy jest dla nas wygodny i zdrowy dla kręgosłupa. Szczególnie jeden element fotela powinien przykuć naszą uwagę. Jest nim zagłówek. Jeżeli właśnie siedzisz na swoim fotelu, obróć się teraz do niego twarzą i spójrz na górną część oparcia. Czy znajduje się na nim zagłówek? Jeśli tak, to dobrze. Jeżeli jednak Twój fotel biurowy jest go pozbawiony, stanowi to wystarczający powód do zakupu nowego, wygodnego i ergonomicznego fotela.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co się dzieje z naszym ciałem, kiedy siadamy na fotelu obrotowym? Wiele osób uważa, że ciało wtedy odpoczywa. Nie będąc w ruchu, nie odczuwamy zmęczenia. Poniekąd jest to prawda, ale tylko pod warunkiem, że korzystamy z dobrej jakości fotela ergonomicznego, który może być dostosowany do naszej pozycji ciała w wielu płaszczyznach. Niestety większość tanich foteli biurowych posiada tylko regulację wysokości siedziska i odchylane oparcie. To zdecydowanie za mało, aby w pełni dostosować fotel do potrzeb ciała.

czytaj całość »
Ranking foteli gabinetowych - poznaj nasze bestsellery! 0
Ranking foteli gabinetowych - poznaj nasze bestsellery!

Fotele gabinetowe, na ich temat wiemy niemal wszystko. Od wielu lat zajmujemy się sprzedażą foteli biurowych. Oferta naszego sklepu to blisko 100 różnych modeli krzeseł i foteli, w czym również znajdują się fotele gabinetoweModne, nowoczesne, klasyczne, tanie i z naturalnej skóry. Jeśli musisz dla siebie kupić nowy fotel gabinetowy, ale nie wiesz, na co się zdecydować, koniecznie sprawdź, co najczęściej wybierają nasi klienci. W tym rankingu przedstawiamy fotele gabinetowe ze wszystkich przedziałów cenowych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Czy istnieje możliwość, by kupić wygodny i modny fotel do gabinetu w cenie niższej niż 400 złotych netto? W naszym sklepie internetowym istnieją fotele, które prawie spełniają to kryterium, czyli kosztują niewiele powyżej 400 złotych netto. Tym fotelem jest fotel gabinetowy RELAX, dostępny w kilku wariantach kolorystycznych i materiałowych. Jest to fotel o klasycznym wyglądzie, szeroki, z masywnymi podłokietnikami, bez osobnego zagłówka i osadzony na chromowanym, stalowym krzyżaku. Detalem godnym wspomnienia jest mechanizm kołysania, który nie zawsze jest tak oczywisty w fotelach najniższego segmentu cenowego.

czytaj całość »
Urządzamy własny gabinet - nasze propozycje foteli gabinetowych 0
Urządzamy własny gabinet - nasze propozycje foteli gabinetowych

Musisz urządzić własny gabinet? W domu, pracy lub wynajmowanym lokalu? Jeśli tak, przed tobą nie lada trudne i wymagające zadanie. Co powinno znajdować się w każdym gabinecie, aby móc w nim wygodnie pracować? Wiele zależy od jego wielkości i stylu, w którym ma zostać urządzony. Jednak niezbędne elementy to biurko, fotel gabinetowy, komody i regały, a także stół i fotele. My skupimy się jednak na najbardziej osobistym i indywidualnym meblu, który w gabinecie powinien się znaleźć, czyli fotelu szefa, nazywanego również fotelem gabinetowym.

Jest to bardzo dobre i często zadawane nam pytanie. Fotel biurowy to bardzo szerokie pojęcie, w którym mieszczą się różne modele foteli. Znajdziemy tam fotele ergonomiczne, fotele obrotowe, fotele do poczekalni, a także fotele gabinetowe. Praktycznie wszystkie rodzaje krzeseł i foteli, które mogą znajdować się w firmach, są fotelami biurowymi, choć najczęściej rozumiemy przez nie fotele obrotowe do pracy przy komputerze.

czytaj całość »
Jak siedzieć przy biurku, aby nie narazić się na ból pleców? 0
Jak siedzieć przy biurku, aby nie narazić się na ból pleców?

Wydaje się, że praca siedząca jest jedną z najmniej wymagających i niebezpiecznych. W końcu, jakie mogą nas spotkać ryzyka, kiedy siedzimy na wygodnym fotelu biurowym? Upadek z niego możliwy jest tylko w przypadku niezwykłego zbiegu okoliczności. Ciężko zatem wyobrazić sobie, że można cokolwiek robić źle, siedząc na fotelu przy biurku. Niestety jest zupełnie inaczej. Badania naukowe prowadzone na całym świecie pokazują, że długotrwała pozycja siedząca jest bardzo obciążająca dla naszego organizmu. Powodem są problemy z prawidłowym krążeniem krwi, powodowane nadmiernym uciskiem na wybrane części ciała. Do tego dochodzi także zbytnie obciążenie mięśni i stawów. Sytuacje te mają miejsce w prawie każdym biurze, mimo iż teoretycznie nie powinno ich być. Co jest głównym powodem? Niewystarczająca wiedza jak wyregulować fotel ergonomiczny oraz jak prawidłowo na nim siedzieć.

Jeśli od niedawna wykonujesz pracę siedzącą, ta część artykułu powinna cię zainteresować. Dowiesz się z niej jakie są najczęściej występujące schorzenia u osób, które mają nieprawidłową pozycję siedzącą w pracy.

czytaj całość »
Fotel gabinetowy - czym się kierować podczas wyboru? 0
Fotel gabinetowy - czym się kierować podczas wyboru?

Fotele gabinetowe to jedne z tych mebli, które często można ujrzeć w filmach sensacyjnych i gangsterskich. Taki fotel najczęściej zarezerwowany jest dla szefów, kierowników, dyrektorów, managerów i wszystkich innych osób, piastujących wysokie stanowiska. Oczywiście w życiu codziennym z foteli gabinetowych może korzystać każdy z nas. Pracownik biurowy, właściciel warsztatu samochodowego czy osoba prywatna, korzystająca z komputera w swoim domu. Liczne korzyści oferowane przez nowoczesne fotele gabinetowe sprawiają, że są to fotele o wszechstronnym zastosowaniu, zapewniające maksymalny komfort siedzenia, pracy i relaksu. Nie można także pominąć aspektu czysto wizerunkowego. Masywne fotele gabinetowe rzucają się w oczy i budzą szacunek, stając się nie jako atrybutem każdego kierowniczego stanowiska. Rozważasz zakup takiego właśnie fotela i jak najwięcej chcesz się dowiedzieć na jego temat, właśnie tutaj znajdziesz wszystkie przydatne informacje.

Wybierając meble biurowe, powinniśmy się kierować przede wszystkim proporcjami. Do dużych pomieszczeń pasować będą duże i masywne fotele gabinetowe, z szerokimi oparciami i rozłożystymi podłokietnikami. Korzystanie z takich foteli w małych gabinetach niestety nie będzie wygodne. Potrzebują one nieco więcej miejsca, by móc się na nich swobodnie poruszać i obracać. Duże fotele do gabinetu, które mogą spodobać się wszystkim wymagającym klientom to między innymi fotel gabinetowy RELAX, będący klasycznym i często wybieranym fotelem o wszechstronnych zastosowaniach.

czytaj całość »
Planujesz zakup wyposażenia do swojego biura? Sprawdź nasze fotele obrotowe! 0
Planujesz zakup wyposażenia do swojego biura? Sprawdź nasze fotele obrotowe!

Twoja firma się rozwija? Zatrudniasz nowych pracowników, zmieniasz lokal i potrzebujesz nowego wyposażenia? Jeżeli tak, to na liście Twoich pilnych zakupów mogą się znaleźć nowe fotele biurowe. To jeden z tych mebli biurowych, bez których ani Ty, ani Twoi pracownicy nie mogą skutecznie pracować. Na rynku mamy kilkaset różnych foteli obrotowych do biura, różniących się ceną, wyglądem, wielkością, możliwościami oraz materiałami, z których zostały wykonane. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, które z nich najlepiej będą pasować do potrzeb twojej firmy, zapraszamy do lektury.

Do niewielkich pomieszczeń biurowych, a także do home office dobrym rozwiązaniem są fotele biurowe, niezajmujące wiele cennego miejsca. Kącik do pracy wydzielony z części salonu, obsługa klienta w okienku kasowym, fotel do budki stróża i inne miejsca, w których wykonuje się pracę siedzącą na dość ograniczonej przestrzeni. Zakup wygodnego i zdrowego fotela do takich miejsc nie jest prostą rzeczą. Dlaczego? Ponieważ producentom łatwiej jest wykonać w pełni wygodny, ergonomiczny fotel nie musząc martwić się jego rozmiarami niż stworzyć kompaktowe krzesło biurowe, które będzie zdrowe dla kręgosłupa, wygodne, a przy tym trwałe.

czytaj całość »
Które elementy fotela obrotowego można regulować? 0
Które elementy fotela obrotowego można regulować?

Kupując nowe fotele biurowe, liczymy na to, że będą wygodniejsze od dotychczasowych i ułatwią wykonywanie codziennej pracy. Tak też w większości przypadków się dzieje. Szanse na to rosną wprost proporcjonalnie do tego, jak starannie wybierzemy model fotela. A jest w czym wybierać! Tanie fotele biurowe, droższe fotele ergonomiczne, luksusowe fotele gabinetowe — to tylko jeden z wielu możliwych podziałów. Kiedy jednak liczy się dla nas wygoda siedzenia, powinniśmy brać pod uwagę tylko jedną kategorię foteli: fotele regulowane. Czym one są? Które z ich elementów mogą być regulowane i dostosowywane do wzrostu, wagi i wykonywanej pracy? Tego wszystkiego, a nawet jeszcze więcej można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

To z czego znane są wszystkie nowoczesne fotele biurowe, to podnoszone i opuszczane siedzisko. Pozwala to dopasować wysokość siedzenia do wysokości blatu biurka i wzrostu osoby, która z fotela korzysta. W jaki sposób można ustawić pożądaną wysokość? Należy posłużyć się do tego dźwignią umieszczoną pod siedzeniem. Połączona one jest z pneumatycznym podnośnikiem teleskopowym, który z jednej strony osadzony jest w podstawie — pięcioramiennym krzyżaku, a z drugiej, od góry, mocowane do niego jest siedzisko. Aby podnieść krzesło, należy dźwignię pociągnąć ku górze. Aby opuścić siedzisko, należy w ten sam sposób pociągnąć dźwignię, ale siedząc na fotelu. Jaka jest optymalna pozycja siedząca? Taka, w której nasze stopy będą płasko spoczywać na podłodze, a kolana będą zgięte, tworząc kąt prosty. Jeżeli z jakichś powodów nie jest to możliwe, nie trzeba zmieniać fotela na nowy, a wystarczy tylko dokupić do niego podnóżek i umieścić go sobie pod stopami.

czytaj całość »
Fotel ergonomiczny a praca biurowa - jak zapobiegać niż leczyć ból kręgosłupa? 0
Fotel ergonomiczny a praca biurowa - jak zapobiegać niż leczyć ból kręgosłupa?

Czy kiedy rozpoczynałeś swoją pierwszą pracę biurową, bardzo się z niej cieszyłeś? Sądziłeś, że lepiej trafić nie mogłeś? Komfortowe warunki pracy, ciepło, czysto, sucho i miło. Czego więcej można chcieć? Dziś, po kilku lub kilkunastu latach pracy za biurkiem dostrzegasz jej wady. I to nie jedne. Zauważasz, że stan twojego zdrowia i samopoczucie uległy diametralnemu pogorszeniu na skutek długotrwałego siedzenia. Czy jednak wiesz, że można temu zapobiec? W jaki sposób? Kupując do biura nowe fotele ergonomiczne. Czym one są i dlaczego warto z nich korzystać? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ergonomicznych fotelach biurowych, znajdziesz w tym artykule.

Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z nazewnictwem fotel ergonomiczny. Ale czy zastanawiałeś się, co się kryje za taką nazwą? Czym różnią się krzesła biurowe ergonomiczne od normalnych foteli biurowych? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, należy dokładnie przeanalizować ich konstrukcję i wszystkie elementy. Po pierwsze określenie ergonomiczny w odniesieniu do foteli dotyczy możliwości indywidualnego dopasowania fotela do potrzeb siedzącej na nim osoby. Wysokość siedziska, podłokietniki, zagłówek, oparcie, a nawet podparcie pod lędźwie. Każdy z tych elementów może być ustawiony niezależnie od pozostałych, dla optymalnego komfortu i zachowania bezpiecznej pozycji siedzącej. Żeby jeszcze lepiej zrozumieć, jak działają nowoczesne fotele ergonomiczne, warto z bliska przyjrzeć się kilku modelom.

czytaj całość »
Zagłówek jako praktyczny i komfortowy dodatek w fotelu biurowym 0
Zagłówek jako praktyczny i komfortowy dodatek w fotelu biurowym

Wykonujesz pracę biurową? A może w domu spędzasz po kilka godzin dziennie przed komputerem? Jeżeli tak, to na pewno masz do swojej dyspozycji fotel biurowy, nazywany także fotelem obrotowym lub gabinetowym. Może to być stosunkowo nowe krzesło do biurka lub nieco starszy model, z którego korzystasz od dłuższego czasu. Prosimy cię, przyjrzyj się jego oparciu, a dokładnie górnej części. Czy jest do niego przymocowany zagłówek? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Jeśli jednak nie ma zagłówka, to chyba najlepszy moment, aby pomyśleć o zakupie nowego fotela.

Zagłówki najczęściej kojarzą nam się z samochodami. Jest to wyposażenie obowiązkowe samochodowych foteli i kanap. W samochodzie zagłówek odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo, chroniąc głowę i szyję przed zerwaniem w momencie nagłego hamowania lub zderzenia. Po drugie, zagłówek poprawia również komfort jazdy. Nieco inaczej wygląda to wtedy, kiedy chcemy kupić fotel biurowy. Zagłówek jest w nim obecny przede wszystkim ze względów ergonomicznych. Jego najważniejszym zadaniem jest bowiem zapewnienie głowie podparcia i danie ulgi zmęczonej szyi i karkowi.

czytaj całość »
Jak dopasować fotel biurowy do swojego wzrostu? Fotele dla niskich i wysokich 0
Jak dopasować fotel biurowy do swojego wzrostu? Fotele dla niskich i wysokich

Wzrost jest najbardziej charakterystyczną cechą naszego wyglądu. Ludzi najczęściej opisujemy jako wysokich lub niskich. Osoby o wzroście powyżej 180 cm uznawani są za wysokich, natomiast do tego wzrostu za średnich. Określeniem niski nazywa się zwykle ludzi, których wzrost nie przekracza 170 cm. Jednak to, ile wynosi nasz wzrost, znajduje także przełożenie na inne codzienne rzeczy, tak w domu, jak i w pracy. Jedna z nich to odpowiedni dla wzrostu fotel biurowy ergonomiczny, na którym będziemy siedzieć w pracy.

Jaki powinien być fotel biurowy dla osób powyżej 180 cm wzrostu? Przede wszystkim powinien to być fotel ergonomiczny, dający możliwość regulacji w wielu płaszczyznach. Jedną z ważniejszych jego opcji jest podparcie dolnej części kręgosłupa, lędźwi. Im ktoś jest wyższy, tym szkielet jest większy i cięższy. Oznacza to przenoszenie większego obciążenia przez kręgosłup, dlatego należy zapewnić mu w tym daleko idącą pomoc. Odpowiednim wyborem są ergonomiczne fotele biurowe z wysokim oparciem i zagłówkiem. Im więcej możliwości regulacji daje nam fotel obrotowy, tym bardziej można ulżyć swojemu ciału podczas siedzenia.

czytaj całość »
Ranking foteli biurowych - poznaj nasze bestsellery! 0
Ranking foteli biurowych - poznaj nasze bestsellery!

Chcesz wiedzieć, które fotel biurowe najlepiej sprzedają się w naszym sklepie? Czy najczęściej kupowane są modne fotele do biura, czy może minimalistyczne krzesła obrotowe w stylu skandynawskim? Informacje te mogą być swego rodzaju wskazówką, która ułatwi ci wybór odpowiedni foteli dla swoich potrzeb. W końcu, jeśli coś sprzedaje się w dużej ilości i cieszy się dobrymi opiniami, zasługuje na zainteresowanie. W tym właśnie celu przygotowaliśmy nasz ranking, w którym prezentujemy i opisujemy komfortowe fotele biurowe do różnych zastosowań, w różnych przedziałach cenowych i w różnym wykonaniu.

Przez chwilę jeszcze pozostańmy w kategorii foteli gabinetowych. Ciekawym modelem, który możemy zaproponować osobom ceniącym ciekawe, nowoczesne wzornictwo jest fotel gabinetowy CALVANO, dostępny w tylko jednym kolorze obić z ekoskóry. Miła dla oka brązowa kolorystyka bardzo dobrze współgra z ciemniejszym tapicerowaniem po zewnętrznej stronie. Fotel biurowy CALVANO pozbawiony został zbędnych dodatków i ozdobników. W jego przypadku projektanci postawili na idealnie czyste wzornictwo, prostą kreskę oraz wysoką funkcjonalność. Pozostając w wątku wysokości, warto zwrócić uwagę na oparcie, które płynnie zwęża się ku górze i otrzymuje tam profilowany zagłówek. Fotel pomimo swojego prostego, nieskomplikowanego wyglądu jest bardzo wygodny w użytkowaniu, a do tego świetnie się prezentuje. Polecamy go wszystkim, których interesują fotele biurowe z ekoskóry.

czytaj całość »
Jaki fotel do pracy informatyka? - sprawdź nasze propozycje! 0
Jaki fotel do pracy informatyka? - sprawdź nasze propozycje!

Na czym polega praca informatyka? Jest to jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach zawodów, który na rynku cieszy się dużym zapotrzebowaniem. Informatycy mogą liczyć na szybkie znalezienie dobrze płatnej pracy w prywatnych firmach, urzędach, instytucjach, szkołach, szpitalach. Są potrzebni praktycznie wszędzie, gdzie korzysta się z komputerów, drukarek i sieci informatycznych.

Praca informatyka wbrew temu, co sądzie wiele osób, nie polega jednak na programowaniu. Informatyk zajmuje się utrzymanie sprzętu komputerowego i sieci w najlepszej kondycji, zapewniającej sprawne i bezpieczne korzystanie z nich. Może konfigurować oprogramowanie i sprzęt, serwisować urządzenia, administrować sieciami i wykonywać dziesiątki innych zadań, zmierzających do ich utrzymania w prawidłowym stanie. Informatycy pracują na siedząco, dlatego powinni mieć do dyspozycji wygodne fotele biurowe. Może się również zdarzyć, że swoją pracę wykonują, stojąc, klęcząc lub kucając, kiedy np. zaglądają do wnętrza komputera znajdującego się pod biurkiem. My jednak zajmiemy się pozycją, w jakiej pracują największą ilość czasu, czyli siedzącą. Jeżeli i ty jesteś informatykiem i chcesz kupić dla siebie fotel biurowy, podpowiemy ci, które modele są najlepszym wyborem.

czytaj całość »
Urządzamy nowoczesny gabinet - poznaj nasze propozycje 0
Urządzamy nowoczesny gabinet - poznaj nasze propozycje

Należysz do osób, które mają szczęście pracować we własnym gabinecie? Czy to w domu, czy w biurze, gabinet na wyłączność zapewnia najwyższy komfort pracy. Spokój, cisza i możliwość urządzenia go w sposób odpowiedni dla siebie. No właśnie. Urządzanie gabinetu to dość odpowiedzialne zajęcie, które będzie miało duży wpływ na komfort pracy. Jeżeli właśnie przymierzasz się do zakupu mebli i nie wiesz jaki fotel do gabinetu wybrać, z przyjemnością przedstawimy ci kilka propozycji. Fotele gabinetowe jakby nie patrzeć, są najbliższymi naszemu ciało meblami. Przed zakupem warto o nich wiedzieć nieco więcej, aby poznać ich funkcje, możliwości oraz materiały, z których są produkowane.

Masywny fotel gabinetowy skórzany — ten widok jest znany większości z nas. Czy to z obcowania z nim na co dzień w pracy lub oglądania foteli na filmach. Charakterystyczne dla tych foteli jest szerokie oparcie z przeszyciami, tapicerowane podłokietniki i stalowy krzyżak. Jednak nie każdy fotel gabinetowy musi w ten sposób wyglądać. To, co powyżej przedstawiliśmy, a czego świetnym przykładem są fotele gabinetowe DESMOND, nie jest jedyną możliwością wyboru. W ofercie naszego sklepu dostępne są bowiem nowoczesne fotele gabinetowe, diametralnie różniące się od klasycznych wzorców. Czy warto się nimi zainteresować? Jakie oferują korzyści względem innych foteli oraz co jest charakterystyczne w ich wyglądzie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie poniżej.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając fotel do biura? 0
Na co zwrócić uwagę wybierając fotel do biura?

Biuro powinno być ładne i stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie fotela. Dobry fotel biurowy to taki, który charakteryzuje się komfortem na wysokim poziomie oraz odpowiednimi warunkami dla Twojego kręgosłupa i pozostałych części ciała. Zachęcamy Cię do przeczytania artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę wybierając fotel do salonu.

Odpowiednio dobrany obrotowy fotel biurowy pozwala wygodnie rozsiąść się w fotelu, odprężyć, a nawet może sprawić, że praca stanie się o wiele przyjemniejsza. Należy także pamiętać, że dobrze dostosowany fotel pozwoli na uniknięcie dolegliwości związanych z przyjmowaniem nieodpowiednich pozycji. Wygodny fotel zadba również o utrzymanie prawidłowej postawy ciała, zlikwiduje bóle i problemy z krążeniem.

czytaj całość »
Spędzasz wiele godzin za biurkiem? Poznaj nasze wygodne fotele ergonomiczne! 0
Spędzasz wiele godzin za biurkiem? Poznaj nasze wygodne fotele ergonomiczne!

Na co dzień wykonujesz pracę biurową, spędzając po kilka godzin przy biurku? Jeżeli tak, na pewno doświadczasz różnego rodzaju bólów, zmęczenia, rozdrażnienia i sztywnienia kończyn i mięśni. To powszechny objaw siedzenia przy biurku w nieprawidłowej pozycji. Co jest tego powodem? Przede wszystkim niewystarczająca wiedza dotycząca tego, jak bardzo ergonomia fotela jest ważna dla zdrowia, samopoczucia i efektywności. Jeżeli chcesz coś w tym zmienić, to pierwszym krokiem powinien być nowy fotel ergonomiczny. Ten prosty mebel z wieloma możliwościami regulacji raz na zawsze zmieni twój sposób patrzenia na pracę biurową, czyniąc ją znacznie bardziej komfortową.

Ergonomiczny fotel obrotowy w prosty sposób można odróżnić od innych foteli biurowych i gabinetowych.  Co jest dla nich charakterystyczne?

Bardzo często wykonane jest z mikro siatki z włókien węglowych. Jest to niezwykle wytrzymały materiał, pomimo tego, że może sprawiać wrażenie delikatnego. Siatka na oparciu to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort siedzenia, skuteczną wentylację, a do tego obniża wagę całego fotela. Co więcej, oparcie fotela posiada specjalnie wyprofilowane podparcie dolnego odcinka kręgosłupa lędźwiowego, które wypycha plecy do przodu, zmniejszając zmęczenie spowodowane długotrwałym siedzeniem. Fotel ergonomiczny ARSEN jest świetnym przykładem fotela z oparciem z siatki i podparciem pod lędźwie.

czytaj całość »
10 sposobów na profesjonalny i komfortowy gabinet - nasze propozycje 0
10 sposobów na profesjonalny i komfortowy gabinet - nasze propozycje

Praca we własnym gabinecie może być znacznie wydajniejsza niż w pomieszczeniu biurowym, dzielonym z innymi osobami. Brak rozpraszających dźwięków, rozmów innych osób, grającego radia lub wiecznie włączonego czajnika elektrycznego. Jeśli masz możliwość stworzenia własnego gabinetu, czy to w domu lub w firmie, nie wahaj się i podejmij ku temu kroki. 

Biurko oraz wygodny fotel do gabinetu to podstawowe elementy wyposażenia, z których będziesz korzystał każdego dnia. W tym artykule przedstawimy Ci 10 różnych foteli gabinetowych, różniących się stylem, funkcjami, wykonaniem i oczywiście ceną. Liczymy na to, że z naszą pomocą znajdziesz idealny dla siebie fotel gabinetowy.

Czy można kupić wygodny fotel gabinetowy w cenie niespełna 600 złotych? Może się to wydawać trudne do realizacji, ale jest możliwe. Przykładem tego jest oferta, którą dla Państwa przygotowaliśmy. Znaleźć w niej można 8 różnych foteli gabinetowych, kosztujących mniej niż 600 złotych. Fotele gabinetowe RELAX to seria najczęściej kupowana przez naszych klientów. Na pewno duży wpływ ma na to fakt, że są to tanie fotele do gabinetu, a jednocześnie solidnie zostały wykonane. Klasyczne wzornictwo, masywne rozmiary, tapicerowane podłokietniki, wygodne siedzenie i oparcie. To jedne z wielu powodów, dla których warto bliżej przyjrzeć się fotelom RELAX. Te klasyczne fotele dostępne są w kilku kolorach obić tapicerskich, z ekoskóry i tkaniny. Podkreślić należy obecność pożądanych mechanizmów, takich jak funkcja kołysania TILT, odchylane oparcie oraz solidny metalowy krzyżak z gumowanymi kółkami.

czytaj całość »
Fotele biurowe - które z nich najczęściej wybierają nasi klienci? 0
Fotele biurowe - które z nich najczęściej wybierają nasi klienci?

Potrzebne ci nowe fotele biurowe? Nie możesz podjąć decyzji, które z nich są najlepsze? Nie wiesz czym się kierować: ceną, wyglądem, funkcjami, a może popularnością? Jest wiele wskazówek, mogących pomóc ci  wyborze najlepszego krzesła. Jeśli jednak chcesz się przekonać jakie fotele biurowe najczęściej kupują nasi klienci, zapraszamy do lektury.

Na samym początku określmy jakiego fotela poszukujesz i gdzie będzie on używany. Czy ma to być fotel do użytku w biurze, czy może w domu, do pracy przy komputerze dla wszystkich domowników?

czytaj całość »
Jaki fotel do pracy programisty? - nasze przykłady 0
Jaki fotel do pracy programisty? - nasze przykłady

Zawód programisty jest jednym z najbardziej poszukiwanych i dających duże możliwości zarabiania. Sama praca na pierwszy rzut oka może nie wydawać się męcząca. Programista siedzi przy biurku, mając do dyspozycji fotel biurowy i pisze na klawiaturze. Tak prezentuje się stereotypowy obraz programisty u większej części społeczeństwa. W rzeczywistości to tylko połowiczna prawda. Programiści rzeczywiście mogą pracować przy biurku, ale nie rzadziej zdarza się, że pracują "w terenie", programując różnego rodzaju maszyny i roboty. Tak jest np. w dużych zakładach produkcyjnych, w których to właśnie programiści muszą przygotować je do pracy i zaprogramować ich czynności w sposób, odpowiadający specyfice zakładu. W takich przypadkach nie ma mowy o siedzeniu przy wygodnym biurku. Zamiast tego programista pracuje na stojąco, mając do dyspozycji niewielki stoliki na hali produkcyjnej lub korzystając z prostego krzesła. Jak nie trudno dostrzec, wygodny fotel do pracy jest dla programistów bardzo ważny. Takie właśnie fotele dla programistów przedstawimy w tym artykule.

Zastanówmy się na początek nad tym, jak powinien być skonstruowany wygodny fotel dla programisty, który pracuje w biurze. Ma on do dyspozycji dużą i wygodną przestrzeń, a także biurko o wysokości dostosowanej do swojego wzrostu. Są trzy elementy fotela biurowego, które mogą uczynić pracę programisty jeszcze przyjemniejszą. To podłokietniki, zagłówek i podparcie pod lędźwie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl